Auto kāzām – aizņemties vai īrēt


Daudzi pāri, gatavojoties savai lielajai dienai un izvēloties auto, apsver divas dažādas alternatīvas – aizņemties automobili no kāda pazīstama cilvēka vai tomēr labāk izvēlēties auto nomas pakalpojumus? Pirms pieņemt galējo lēmumu, nepieciešams izvērtēt visus katram variantam piemītošos „par” un „pret”.

2006-mercedes benz s klases auto noma

Finansiālie apsvērumi

Situācijas mēdz būt dažādas un, iespējams, kādam jaunajam pārim ir paziņas, kas gatavi „uzsaukt” savu S klases Mersedesu īpašajā dienā par baltu velti. Tāpat kāds cits pāris, iespējams, ir izvēlējies svinēt kāzas tikai nelielā ģimenes lokā un nolēmis, ka auto īre nebūs nepieciešama. Tomēr pastāv arī gadījumi, kad, gatavojoties kāzām, auto īres iespēja pat netiek apsvērta, jo tiek uzskatīta par dārgu un pat nepieejamu. Patiesībā tas ir tikai mīts – daudzi auto nomas uzņēmumi, kas atrodami internetā, piesaistot klientus, sniedz ļoti izdevīgus piedāvājumus, vairākus no tiem – arī īpaši auto īrei kāzām.

Šī iemesla dēļ, ja ir vēlēšanās izmantot auto īri, sākotnēji ieteicams izpētīt esošo piedāvājumu un tikai pēc tam pieņemt gala lēmumu – izmantot auto nomu vai tomēr aizņemties no draugiem.

Aizņemšos auto, bet kurš pie stūres?

Daudzās kāzās auto īre tiek izmantota ne vien tādēļ, ka pārim ir iespēja izbaudīt braucienu sev tīkamā automobilī, bet arī tāpēc, ka kāzu auto īre parasti iekļauj šofera pakalpojumus. Ja auto vada profesionālis, jaunais pāris var aizmirst par „ceļa rūpēm” un pievērsties lietām, kas šajā dienā ir patiešām svarīgas.

Turklāt, vai aizņemoties auto kāzām, tā patiesais īpašnieks būs ar mieru kļūt arī par šoferi, vai, vēl vairāk, – uzticēt sava automobiļa vadīšanu kādam citam? Patiešām – iespējams, ka atrast pieredzējušu vadītāju, kurš būtu ar mieru uzņemties šofera lomu, var būt pat vēl sarežģītāk nekā aizņemties pašu auto!

Domājot par tehniskām ķibelēm

Auto nomas kompāniju uzdevums ir piedāvāt transporta līdzekļus, kas ir ideālā braukšanas kārtībā, tādējādi mazinot dažādu tehnisko problēmu iespējamību, atrodoties ceļā. Savukārt, ja vēlies auto aizņemties, pirms tam īpaši rūpīgi jāpārliecinās par tā tehnisko stāvokli, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām kāzu dienā.

Plaša izvēle un iespēja piepildīt sapni

Vēl viens jautājums, kurš bieži vien nosaka izvēli ir – vai auto, kuru aizņemšos, patiešām iepriecinās mani, manu mīļoto un viesus kāzu dienā? Iespējams, tikai dažiem paziņu vidū tiešām atradīsies kāds, no kura iespējams aizņemties kāroto Mercedes vai Lexus modeli, bet auto īre iespēju braukt šādā auto sniedz katram. Izīrētais kāzu auto kalpos arī kā pārsteigums kāzu viesiem un, iespējams, arī līgavai; nenoliedzami, elegants auto palīdzēs radīt arī svētku sajūtu.

Lai arī katra spēkos ir izvērtēt, ko piedāvā auto īre un iespēja aizņemties auto, tomēr gala lēmums vienmēr būs atkarīgs no gaidāmā lielā notikuma galveno varoņu iecerēm. Psihologi šādās situācijās iesaka veikt nelielu „triku” – iztēlojies sevi šajā dienā – kur tu esi, ko piedzīvo, kādā automobilī pārvietojies? Pēc tam atliek iztēles ainas, cik tālu tas iespējams, „izspēlēt” dzīvē – tad arī uz jautājumu par auto izvēli atbildēt būs pavisam vienkārši!