Ieteikt draugiem

Atslēgas vārdi

Līdzīgi raksti

GAISA FILTRU VEIDI


Kā ne reizi vien minēts, gaisa filtri nepavisam nav tikai kāda nevajadzīga, ražotāju izdomāta detaļa, lai pelnītu uz auto vadītājiem — no gaisa filtru maiņas ir reāli ieguvumi gan dzinēja darbībai un saudzēšanai, gan auto vadītāja labsajūtai un veselībai! Šoreiz aplūkosim dažādos tirgū pieejamos gaisa filtru veidus, kas izmantojami dažādu auto ražotāju automašīnām.

Viens no svarīgiem gaisa filtra mainīgajiem faktoriem ir tā materiāls — tirgū pieejami papīra, poliuterāna putu, kokvilnas un vēl dažu mazāk populāru materiālu gaisa filtri. Lai gan materiāli ir visai dažādi, to galveni raksturlielumi ir lietošanas ilgums (kuru parasti izsaka nobraukumā) un mazāko filtrēto daļiņu izmērs (kuru parasti izsaka mikrometros (µm), kas ir 0.001 mm). Kā redzams, šie filtri spēj tikt galā ar mikroskopisku daļiņu filtrēšanu — tas nozīmē, ka mūsu maņas šajā gadījumā nav uzticamas. Piemēram, gaisa nolietojumu nevar noteikt pēc tā, kāds šķiet gaiss salonā — ja gaiss šķiet ļoti sasmacis, tad tas jau kādu laiku bijis pilns ar mikroskopiskām daļinām, kuras pakļauj autovadītāju plaušu slimību un alerģiju riskam. Liela daļa no mums automašīnā pavada ievērojamu daļu dienas, tādēļ labs gaiss ir īpaši svarīgs. Tāpat automobiļa salona gaisa filtri krietni ietekmē kondicioniera un apsildes sistēmas darbību.

Runājot par auto dzinēja gaisa filtriem, šādu daļiņu filtrēšanu nevajadzētu novērtēt par zemu. Nolietojies filtrs palielina automašīnas vidējo degvielas patēriņu un pakļauj dzinēju dažādu bojājumu riskam, ko rada nepareizs sadegšanas process — lai sadegšana dzinējā noritētu maksimāli efektīvi, nepieciešams tīrs gaiss.

Gaisa filtra formai ir visai maza nozīme — katrs auto ražotājs to izveidojis formā, kas vislabāk iekļaujas auto korpusā. Vispopulārākās un biežāk sastopamās formas ir plakani filtri, kuros filtra materiāls iestrādāts rāmī, kas viegli ievietojas filtram paredzētajā vietā automobilī, kā arī cilindra veida filtri, kas aptver gaisa padeves vietu.

Ikviens auto vadītājs var pārliecināties par gaisa filtru nepieciešamību ar vienkāršu novērojumu. Ja maināt gaisa filtrus servisā, palūdziet, lai darbinieki jums parāda veco filtru. Tas bieži vien ir gandrīz melns, pilns ar daļiņām, kuras citkārt atrastos motortelpā vai auto salonā. Redzot filtru efektivitāti šādā uzskatāmā veidā, auto vadītājiem vairs nevajadzētu šaubīties par gaisa filtru lietderību.

Iesakām netaupīt uz gaisa filtriem un necensties tos mainīt retāk — tas pakļauj jūs veselības problēmu riskam un palielina jūsu automobiļa degvielas patēriņu, kā arī palielina risku, ka nākotnē vajadzēs ieguldīt krietni vairāk naudas auto dzinēja apkopē vai remontā. Raksts tapis pateicoties www.rezervesdalas24.LV