Kā atsvaidzināt vecās mēbeles? Jan19

Ieteikt draugiem

Atslēgas vārdi

Līdzīgi raksti

Kā atsvaidzināt vecās mēbeles?


Daudziem mājās noteikti ir mēbeles, kas piedzīvojušas senus laikus un glabā sevī atmiņas par tiem, tāpēc tās tiek rūpīgi koptas un glabātas, lai nodotu nākamajām paaudzēm. Diemžēl nereti to paskats ir gauži bēdīgs- netīras, ar skrambām. Lūk, daži padomi, kā tikt galā ar nelieliem defektiem un piešķirt vecmāmiņas mēbelēm jauneklīgu izskatu.

divans

Populāras ir mēbeles, kuru audums ir ar ‘’bizītēm’’, kurās sakrājas daudz putekļu. Tās var tīrīt, izmantojot putekļa sūcēju ar īpašu mazu uzgali. Atbrīvoties no spīdīgiem plankumiem uz mēbeļu auduma, var notīrot tās ar šķidinātājā iemērktu lupatiņu. Tīrīšanai piemērtos ir mēbeļu vasks, kas uzklājams ar tīru lupatiņu.

Iegrimis sēdeklis pītajās vai rotangpalmu mēbelēs. Pagrieziet krēslu otrādi un notīriet tā kājas ar siltā ūdenī iemērktu lupatiņu. Sēdeklim jāpaliek sausam. Nolieciet krēslu atpakaļ uz kājām un ļaujiet tām nožūt. Pītās daļas, izžūstot saraujas un kļūst cietākas.

Skrambas uz koka virsmas var aizpildīt izmantojot tādas pašas krāsas tepi. Darbojoties ar to, ievērojiet instrukcijas nosacījumus.

Koka mēbeļu tīrīšanā vēlams izvairīties no līdzekļiem ar citrona aromātu, jo tie var sabojāt galdu, krēslu virsmu, tāpat ar dažiem aerosoliem nevar notīrīt neko. Turklāt tajos esošās vielas izraisa ķīmisko reakciju ar virsmas pārklājumu un kļūst nešķīstošas un pilnībā neizžust, radot tumšus plankumus un pievelkot putekļus un netīrumus. Koka mēbeles ir jāsargā no mitruma un īpaši jāizvairās no tīrīšanas ar ūdeni.

Ja koka mēbeļu virsmas ir neskartas, tad ieteicams tās vienreiz gadā novaskot. Vaskošanas līdzekļa krāsai jābūt tuvai mēbeles krāsai, bet akāciju mēbelēm nedaudz gaišākam, bet ozola- nedaudz tumšākam. Ja mēbeļu virsma ir ieplaisājusi vai apdegusi, būtu jāizvairās no ķīmikāliju lietošanas.

Iespiedumi koka mēbelēs. Tos var noņemt ar ūdens tvaikiem. Uz iespieduma uzlikt mitru drānu, virsū biezu dvieli un pārlaist pāri ar labi saespukarsušu gludekli. Kad koksne ir sausa, iespieduma vietu aiztaisīt ar atbilstošas krāsas pilīti.

Mēbeles, kas izgatavotas no dabiskiem materiāliem, piemēram, rotangpalmas vai bambusa, uzmanīgi vispirms jānotīra ar neilona suku, pēc tam jānoslauka ar lupatu, kas samērcēta vieglā ziepjūdenī. Esiet uzmanīgi, lai mēbeles nekļūtu pārāk slapjas, jo tad tās var deformēties.

Pītās mēbeles ir regulaŗi jātīra ar sausu otu. Jūs varat noslaucīt tās arī ar drānu, kas samērcēta ūdenī ar ūdeņraža peroksīdu (4 ēdamkarotes ūdeņraža peroksīda 1 litru ūdens), un 4 ēdamkarotes citrona sulas.

Pītajām mēbelēm mirdzumu var piešķirt ar mēbeļu vasku. Vislabāk izmantot speciālo aeroslu mēbelēm ar aizsargājošo funkciju. Izmēģiniet Brait Classic vai Classic Almond bišu vasku.

Mīksto mēbeļu tīrīšanā vēlams ievērot mazgājamo līdzekļu atbilstību konkrētam mēbeles veidam. Šķidros mazgāšanas līdzekļus ieteicams lietot ar savaldību un veselo saprātu. Pārāk dauz šķidruma var iekļūt mēbeļu polsterējumā un ievērojami pagarināt apdares materiāla žūšanas laiku.

Mēbeļu tīrīšanā var izmantot vairāk soļu metodi:

Vispirms mēbeli izsūc ar putekļsūcēju, atbrīvojoties no matiem, putekļiem un lieliem netīrumiem.Ar speciālu smidzināmo mēbeļu līdzekli izšķidina netīrumus. Pēc tam to paberzē ar mīkstu birsti un noskalo. Ar šādu metodi var tīrīt visas mēbeles- stūra dīvānu, dīvānu, krēslus, biroja krēslus un citus.

Mēbelēm ar patiešām antīku vērtību, īpaši krāsainajām, nebūtu vēlams nonākt saskarsmē ar alhakolu un siltumu saturošiem objektiem. Tieši uz galda nenovietot ēdiena traukus, glāzes ar dzērieniem, tiem apakšā vēlams palikt biezu galdautu. Tāpat nevajadzētu pārspīlēt ar tīrīšanas, pulēšanas un vaskošanas līdzekļiem.

Kopumā dīvānu tīrīšana un citu mīksto mēbeļu ķīmiskā tīrīšana nav nemaz tik sarežģita, kā varētu šķist pirmajā brīdī.