Kā izvēlēties savu pirmo auto


Jebkura izvēle ir grūta, īpaši, ja runa ir par pirmo izvēli. Sava personīgā automašīna nav nekāds izņēmums. Ja jūs plānojat iegādāties automašīnu, tad noteikti jau esat apdomājuši kādu automašīnu vēlaties. Cits savu auto ir izvēlējies pēc brauciena ar draugu vai draudzeni, cits pēc auto žurnāla numura izlasīšana, bet ko darīt cilvēkam, kurš vēl nav apzinājies kādu automašīnu iegādāties?

automasinu tipi

Pirms auto iegādes viena no svarīgākajām lietām ir auto iegādes mērķis un cilvēku skaits, kas ar to ikdienā pārvietosies. Ja jums ir bērni un ģimene, tad noteikti runa nebūs par kabrioletu vai retro auto. Tad jūs drīzāk meklēsiet automašinu ar palielu bagāžas nodalījumu un vismaz 5 sēdvietām, vēlams ar 4 durvīm, īpaši gadījumos, kad aizmugurē pārsvarā sēdēs bērni vai veci cilvēki.

Kad esat izdomājuši kāda tipa un virsbūves auto izvēlēsieties, tad svarīgi ir arī saprast kāda pārnesuma kārba jums būs ērtāka – automātiskā vai manuālā. Automātiskā ātrumkārba var būt mazāk piemērota piesnigušiem un dubļainiem ceļiem, jo iestrigšanas gadījumā būs grūti iekustināt auto.

Noteikti svarīga lieta ir arī degvielas patēriņš, motora tilpums un degvielas tips. Piemēram, automašīna ar motoru, kurš ir aprīkots ar gāzes iekārtu var ļaut jums ietaupīt par 30% no degvielas izmaksām.

Ja neesat īpaši prasīgi pret salona interjeru, tad galvenais ir pievērst uzmanību vai automašīnas salonā nav pelējums, kas varētu liecināt, ka automašīna var būt no “slīkušajām” – automašīnām, kuras tiek piegādātas uz Latviju pēc plūdiem un principā šādas automašīnas nav vēlams iegādāties, īpaši, ja automašīnā ir elektronika, kura drīz pēc iegādes var sākt niķoties.

Dodoties apskatīt automašīnu, nesteidzieties, atveriet visas automašīnas durvis, pārbīdiet krēslus, iesēdieties automašīnā un izbrauciet ar to kādu līkumu. Pārliecinieties arī par virsbūvi, riepu arkām – ideālā variantā pirms galīgas automašīnas iegādes, aizvediet to uz servisu, lai saņemtu speciālista atzinimumu un auto novērtējumu.

Ja neesat īsti pārliecināti, ka jūsu izvēlētā automašīna jums būs piemērota, tad jums varētu palīdzēt auto noma . Pēc īstermiņa auto nomas jūs varēsiet pārliecināties kā jūsu noskatītais auto modelis darbojas – kādi tam ir niķi, cik labs tas ir uz šosejas vai pilsētā.

Iegādājoties automašīnu, nebaidieties ņemt automašīnu, kam ir nepieciešama auto salona ķīmiskā tīrīšana , jo automašinas cenu varēsiet nokaulēt par EUR 100-200, bet tajā pat laikā ķīmisko tīrīšanu veikt par EUR 50-60 vai gadījumā, ja automašīnas salonā nav ieēdušies traipi – veikt auto tīrīšanu saviem spēkiem.