Šis un tas par dīvāna tīrīšanu Jan19

Ieteikt draugiem

Atslēgas vārdi

Līdzīgi raksti

Šis un tas par dīvāna tīrīšanu


Ir tik patīkami,pārnākot mājās, atlaisties uz dīvāna, lai paskatītos savu iecienītāko televīzjas pārraidi vai palasītu kādu romānu, vai vienkārši nosnausties. Diemžēl domas par atpūtu nereti var iztraucēt pat kaut kas tik nenozīmīgs kā traips vai švīka uz tava skaistā dīvāna. Lai tā nenotiktu ir vērts iegaumēt dažus padomus, kā atbrīvoties no nepatīkamiem traipiem, nezitērējot astronomiskas summas.

Visvieglāk notīrīt traipus no dīvāna, kas izgatavots no ādas vai tās imitācijas. Viss, kas jums ir vajadzīgs ir tikai bļoda ar siltu ūdeni, kurā ieliets trauku mazgājamais līdzeklis. Paņemiet kādu mīkstu kokvilnas audumu, piemēram, kādu kreklu, kas jau nokalpojis pietiekami ilgi, lai vairs nebūtu derīgs valkāšanai, un iemērciet to šķidrumā. Ja vēlaties savam dīvānam piešķirt īpašu mirdzumu, varat izmantot sejas pieniņu kosmētikas noņemšanai vai Nivea kosmētikas noņēmēju.

Ja dīvāns izgatavots no cita materiāla, varat tā tīrīšanai izmanot putekļu sūcēju. Šāda tīrīšana ir viegla,ja nepieciešams tikai atjaunot materiāla sākotnējo nokrāsu vai atsvaidzināt tā izskatu. Ja vajadzīgs iztīrīt traipus, kas radušies pēc kādas ballītes, piemēram, kafijas vai alhakola traipus, tad mazgājamais līdzeklis ir jāuzlej tieši uz traipa, tā, lai veidotas nelielas putas, tad dažas garas un spēcīgas roku kustības un gatavs.

Galvenais dīvāna tirīšanā ir uzmanīties, lai pēc tīrīšanā netiktu izmantoti līdzekļi ar pārāk asu smaržu, kas var traucēt jūsu atpūtu un jūtīgākiem cilvēkiem, izraisīt alerģijas un citas veselības problēmas.

Viens no svarīgākajiem faktoriem ir regulāras rūpes par sava dīvāna stāvokli. Īpašas rūpes prasa ādas dīvāni, jo āda ir dabīgs materiāls, un to jākopj un jāmitrina tikpat bieži kā savu roku, sejas ādu. Lielākais ienaidnieks šīm mēbelēm ir sauss gaiss, kura ietekmē āda kļūst trausla. Bojāšanās parasti notiek vietās, kur gaisa mitrums ir mazāks par 50 %. Ādas mēbeles jāsmērē ar speciālu līdzekli mitrināšanai, vislabāk der krēmi, kas satur stereīnskābi. Mitrināšanas biežums atkarīgs no mēbeles lietošanas intensitātes. Ja lietojat mēbeles katru dienu, mitrināšanai ir jābūt vismaz reizi divos mēnešos, ja mēbeles izmantojiet reti, tad – reizi četros mēnešos. Greznas ādas mēbeles vajadzētu arī regulāri salucīt ar mitru, mīkstu, vēlams flaneļa, drānu un tīrīt ar putekļsūcēju. Vēlams mēbeles netīrīt ar nezināmas izcelsmes tīrīšanas līdzekļiem, kas var sabojāt ādu. Nepērciet ķimiskos līdzekļus, kas satur petroleju, šķīdinātājus, lakas, spirtu, jo šīs vielas iznīcina ādas dabisko aizsragslāni, kas palīdz saglabāt krāsu un izskatu.

Gaiša āda ir vairāk pakļauta netīrumiem. Ja jums ir mazi bērni, padomājiet, vai ir vērts tērēt naudu dārgu ādas mebeļu iegādei.

Svaigus traipus un netīrumus vislabāk likvidēt, nekavējoties tīrot tos ar baltu trauku dvieli, negaidot, kamēr viela iesūcas ādā. Ja traips saglabājas, tas jāmēģina iztīrīt ar piemērotu mazgājamo līdzekli. Eļļainus traipus vislabāk noslaucīt ar sausu drānu, ļaut nožūt un pēc tam jātīra ar mazgājamiem līdzekļiem. Tauku paliekām būtu jāiesūcas ādā, neatstājot pēdas. Taukus var mēģināt likvidēt izmantojot kartupeļu miltus vai talku. Vīna un pildspalvas atstātos traipus vislabāk iztīrīt ar ūdeni un parastajām mazgājamām ziepēm. Tintes traipus var mēģināt iztīrīt, uzpūšot matu laku un noslaukot ar tīru lupatiņu.Neatstājiet uz ādas dīvāna slapjus apģērbus,pledus, segas, kam mitrumā iet nost krāsa, šos traipus praktiski nebūs iespējams iztīrīt. Asins traipus jābērž ar tīru, mitru lupatu, pēc tam jāatstāj nožūt, projām no siltuma avotiem.

Lai panāktu vēlamo rezultātu, dīvānu un citu mēbeļu tīrīšana jāveic regulāri.