Kas ir TCO?


Ja jums ir padomā pilna servisa līzings , tad TCO jums būs ļoti noderīgs, jo tas atspoguļos patiesās auto ikmēneša izmaksas. Skatoties auto līzinga reklāmas TV, internetā vai žurnālos, visbiežāk tiek nosaukts kāds cilvēkam tīkams skaitlis, piem., EUR 150 / mēn. , kas it kā atspoguļo no cik lielas summas katru mēnesi jums būs jāšķiras, ja iegādāsieties auto uz līzingu. Savukārt, ja izvēlēsieties pilna servisa auto līzingu, tad jums jau ikmēneša maksājuma summa tiks aprēķināta pēc TCO metodes.

Kas tad ir TCO un kā tas darbojas?

TCO

TCO jeb auto dzīves cikla izmaksu aprēķinos tiek ņemti vērā racionāli rādītāji un izmaksas, kas ir saistītas ar automašīnās iegādi. Un tie būtu : ikmēneša līzinga maksājumi un precenti, degvielas patēriņš, nodokļi un Valsts nodevas, auto tehniskās apskates un apkopes, OCTA un KASKO, auto apkopes/remontdarbi, riepu maiņa un tehniskā palīdzība uz ceļa. Tāpat ja jums ir vairākas automašīnas, kas tiek izmantotas uzņēmuma vajadzībām, tad TCO var tikt iekļauta arī autoparka uzraudzība un vadība. Principā TCO ir pilna servisa līzinga piedāvājums pārsvarā uzņēmumiem, kuriem ir iespēja ne tikai ātri noskaidrot cik viņiem ik mēnesi izmaksās auto, bet arī iespēja visas šīs lietas uzticēt profesionāliem – par to nepiemaksājot.

Kā liecina internetā pieejamā statistika, tad apmēram 2/3 no pilna servisa līzinga automašīnām ir kompaktklases auto, bet 1/10 komerctransports/vidējās klases auto/ekonomiskās klases auto.

Auto dzīves cikla izmaksu aprēķini noderēs ne vien gadījumos, ja jūs grasaties izmantot pilna servisa auto līzingu, bet arī gadījumos, kad vēlaties izmantot parasto līzingu vai arī iegādāties automašīnu uzreiz. Vienkārši TCO jums ļaus bezmaksas un diezgan precīzi uzzināt no kādas summas būs jāšķiras gadā vai mēnesī par automašīnas lietošanu – īpaši tas ir svarigī pie mūsdienu auto tirgus, kad reizēm iegādājoties ekonomiskās klases auto – tā var beigās izmaksāt dārgāk par kādu apvidus auto vai vienkāršāku biznesa klases auto. Esiet racionāli un meklējiet auto līzinga kompāniju, kura piedāvā pilna servisa auto līzingu,  lai jums atliktu tikai izbaudīt braucienu vai aprēķināt summu, ko nopelnīsiet no automašinas lietošanai darba vajadzībām.